
– Det blir litt rart å møte gamle lagkamerater, men jeg gleder meg
Onsdag er det klart for 1. runde i NM når vi møter Pors på Kjølnes stadion. For Noah Kojo blir kampen spesiell – han kom til Odd fra nettopp Pors før denne sesongen.
– Det blir spennende. Jeg har jo spilt med dem i mange år, så det blir litt rart å møte dem. Men jeg gleder meg og ser frem til det, sier Kojo.
Selv om han har mange tidligere lagkamerater på motsatt banehalvdel, har det ikke vært mye prat i forkant av kampen.
– Jeg har faktisk ikke snakket med noen av dem om kampen, så kanskje det blir litt “krig” der, smiler han.
Forventer trøkk fra Pors
Kojo er tydelig på hva som venter laget i morgen.
– De kommer til å komme med mye trøkk og energi, og de kommer til å ha troen på det. Det blir en krig vi må ta kontroll over.
For ham personlig betyr cupen noe helt eget.
– Det er litt annerledes enn serien. Du møter lag fra forskjellige divisjoner, og det blir en litt annen stemning. Det er et morsomt avbrekk og en fin mulighet til å skape gode opplevelser.
Når det gjelder nøkkelen til å gå videre til 2. runde, er Kojo klar:
– Vi må vinne fighten. De kommer til å være gode i duellspillet, så vi må vinne både første- og andreballene. Da tror jeg vi kan etablere mye godt spill og få god energi i gruppa.
Trives i Odd
Siden overgangen fra Pors har Kojo fått mye spilletid og føler han har tatt store steg.
– Jeg stortrives her. Det er en veldig fin gjeng å være en del av, og jeg føler jeg har hatt en god utvikling og tatt mange gode steg. Det har vært veldig gøy å få starte mange kamper, sier han.
Kampen mot Pors spilles på Kjølnes stadion onsdag kl. 18:00.