
– Førsteomgangen var ikke god nok
Etter 1–1 mot Ranheim oppsummerer hovedtrener Per Frandsen en kamp med to helt ulike omganger.
Først en svak åpning – der Odd aldri fant rytmen – og deretter en andreomgang preget av energi, press og en fortjent utligning på tampen.
– Jeg synes vi var dårlige i første omgang. For mange underpresterte, og jeg var faktisk glad for å gå til pause på 0–0. Etter hvilen synes jeg vi var best. Selv om vi kommer under, fortsetter guttene å stå på, og vi får heldigvis utlignet. Vi har også sjanser til å vinne, sier Frandsen.
– Ikke oss i første omgang
Treneren forteller at han kjente igjen et mønster han har sett flere ganger etter at han tok over.
– Spillerne visste nok selv at det ikke var godt nok. Jeg sa til dem i pausen at dette var langt unna det jeg ser på trening hver dag. Vi må tørre mer – ikke være redde. Dette er det vi jobber for, å spille foran mange mennesker på en fin dag, sier Frandsen.
– Jeg har lagt merke til at vi ofte starter kampene litt forsiktig. Unntaket var mot Bodø/Glimt, da vi hadde alt å vinne. Etter hvert som kampen går, vokser vi oss bedre. Det må vi jobbe med, understreker han.
Roser Børven
Innbytter Torgeir Børven sikret poengdeling med sin utligning i det 90. minuttet, og Frandsen var fornøyd med spissen.
– Han er en dyktig spiller, det ser man. Han posisjonerer seg klokt og har rutine fra øverste nivå. Det er synd at han ikke scorer på den store sjansen like før, men jeg er veldig glad på hans vegne – og våre – at han er tilbake etter skade og bidrar med mål, sier han.
Ser frem mot Lillestrøm
Neste kamp kommer allerede onsdag når Lillestrøm gjester Skagerak Arena.
– Nå skal vi først restituere godt, og så forberede oss mot Lillestrøm. Det er nok en kamp der mange forventer at vi skal tape, så vi kan spille litt friere. Jeg håper vi kan levere samme energi som mot Bodø/Glimt – og denne gangen få med oss et bedre resultat. Det er mye potensial i dette laget, men også mye arbeid som gjenstår, avslutter Frandsen.