Blir hovedtrener for finsk toppklubb

Jens Karlsson gir seg som trenerutvikler i Odds utviklingsavdeling.

Annonse:

Karlsson har jobbet som trenerutvikler i klubben i ett år, men har nå takket ja til å bli hovedtrener i den finske toppklubben FF Jaro. Han har hatt en viktig rolle for å veilede utviklingsavdelingens trenere og utviklet arbeidsmetodikken som i dag benyttes. 

"Jeg er veldig takknemlig for perioden min i Odd, og veldig fornøyd å ha fått muligheten til å jobbe i en så tradisjonsrik klubb som Odd, med mange dyktige og hyggelige kollegaer," forteller Karlsson. 

Utviklingsleder, Stig Haddal, skryter av jobben som har blitt gjort det siste året.
"Jens har vært en fantastisk ressurs for oss i utviklingsavdelingen. Hans erfaring og kunnskap har økt kompetansen til våre trenere og ansatte. Han har hatt en stor arbeidskapasitet og utviklet en metodikk som nå kommer til å leve videre i klubben."

Vi takker Jens for jobben han har gjort i Odd, og ønsker han masse lykke til videre.

En gang odder. Alltid odder. 

Annonse fra Obos-ligaen: