Før kampen med Per: – Da blir vi vanskelige å slå

Etter en svært sterk første omgang og 4–1-seier mot Åsane er det klart for en ny bortekamp. Mandag kveld venter Moss på Melløs Stadion, og Per Frandsen håper laget kan ta med seg energien og uttrykket fra sist kamp videre.

Annonse:

– Sånn vi ønsker å se ut

Første omgang mot Åsane var noe av det beste Odd har levert på en stund. Fire scoringer og et offensivt spill med høy energi ga et solid grunnlag for tre viktige poeng.

For Frandsen var det ikke bare målene som gledet ham.

– Det er jo sånn vi ønsker å se ut. Man ser hvilket uttrykk vi ønsker å ha, og hvilket nivå vi har når vi er på vårt beste. Vi scoret fire i første omgang, og kunne scoret enda flere. Men det vi virkelig var ute etter, og som vi har savnet, var den energien og utstrålingen vi spilte med, sier han.

Andre omgang ble ikke like overbevisende, men hovedtreneren mener laget har vist hva som bor i gruppa.

– Klarer vi å spille slik og holde det nivået gjennom 90 minutter, blir vi vanskelige å slå.

Viktig selvtillitsboost

Seieren mot Åsane kom etter en periode med flere skuffende resultater. Derfor mener Frandsen at trepoengeren var viktig også for troen i spillergruppen.

– Selvfølgelig er det viktig. Det gir økt selvtillit i gruppa. Vi har snakket om det en stund, men mot Åsane ble det handling. Vi tok virkelig tak i kampen fra første sekund, og det er superviktig.

Nå venter Moss, som Odd møtte tidligere i sesongen. Det oppgjøret endte med et bittert 2–3-tap på Skagerak Arena etter at vi ledet 2–0.

Møter et Moss i endring

Frandsen vet derfor godt hva som venter på Melløs, samtidig som det er et nytt element denne gangen. Moss har fått ny hovedtrener siden lagene møttes i mai.

– Da vi møtte dem på hjemmebane, ledet vi 2–0 og startet kampen veldig bra. Dessverre kom Moss godt tilbake, og de er sterke på kontringer. Nå har de også fått ny trener, så vi vet ikke helt hva de kommer med. Det er alltid en utfordring.

Likevel er det ingen grunn til å endre for mye på egen tilnærming.

– Vi har respekt for alle motstanderne våre, men hvis vi spiller vårt eget spill og har det uttrykket vi ønsker på banen, tror jeg vi har en god sjanse.

– Som å få to nye spillere

Fredag ble også overgangen for Gard Simenstad fra HamKam klar. Frandsen er svært fornøyd med å ha fått 27-åringen inn i spillergruppen.

– Det er veldig spennende å ha fått Gard inn her. Det er nesten som å få to nye spillere, da Syver får muligheten til å brukes mer offensivt i banen. Det er vi veldig glade for.

Frandsen trekker spesielt frem Simenstads kvaliteter på kanten av banen.

– Han har blant annet en veldig god innleggsfot. Når han får spilt seg litt mer inn i troppen og blir kjent med hvordan vi ønsker å spille, tror jeg dette blir veldig bra. Jeg tror Gard kan bli viktig for oss utover sesongen.

Avspark mot Moss er mandag klokken 19:00. Billetter finner du her.

Annonse fra Obos-ligaen: