Før kampen med Per: – Vi må komme tilbake på vinnersporet
Etter en skuffende prestasjon sist helg er det klart for en ny mulighet når Odd møter Teie i første runde av NM. Per Frandsen er tydelig på at laget skal videre i cupen – og at det starter med å matche motstanderen på energi og intensitet.
– Det kommer ikke til å skje igjen
Treningsuken har vært preget av at laget har sett tilbake på det som ikke fungerte sist helg.
– Det har vært hardt, spesielt etter kampen forrige helg. Det var en hard dag. En forferdelig innsats, og det må vi bare erkjenne. Det kommer ikke til å skje igjen, sier Frandsen.
Nå får laget muligheten til å slå tilbake allerede i NM, og for hovedtreneren er det ingen tvil om at cupen har stor betydning.
– Odd er et cup-lag
Selv om OBOS-ligaen er hovedfokuset gjennom sesongen, ønsker Odd å komme langt i årets NM.
– Cupen er viktig. Vi vil selvfølgelig videre, og vi ønsker å gå så langt som mulig. Odd er et cup-lag, og det er mye stolthet i cupen.
Når man møter et lag fra en lavere divisjon, er Odd naturlig favoritt på papiret. Frandsen mener likevel ikke at det endrer hvordan laget skal gå inn i kampen.
– Nei, jeg har ikke noen annen approach. Vi vil aldri tape. Vi kjenner mekanismene i slike kamper. Hvis vi vinner med god margin, er det «på sin plass», og vinner vi knepent, så er det også feil.
For Frandsen handler det først og fremst om én ting.
– Det viktigste for oss er at vi går videre i cupen, og at vi spiller slik vi ønsker å spille – også i NM. Så får vi se hvordan kampen utvikler seg, men det handler om å gå videre. Så enkelt er det.
– Vi må matche energien
Frandsen forventer et Teie-lag som kommer til å gi alt i det som blir en stor fotballkveld for hjemmelaget.
– De kommer selvfølgelig med masse tro og energi. De vil gi alt de har, og det er deres største kamp i år. Så vi må komme med den samme energien, selv om vi på papiret er favoritter.
Odd-treneren er klar på hva han ønsker å se fra sine egne spillere.
– Vi skal vise at vi kan matche dem på det, og det skal være tydelig at vi er et bedre lag enn dem. De må ikke få følelsen av at de kan matche oss. Det handler om at vi må gjøre våre ting riktig.
Etter en skuffende helg er målet klart: Odd skal videre i NM og tilbake på vinnersporet.
– Vi må komme tilbake på vinnersporet, og det begynner mot Teie.