Før kampen: Odd – Moss
I dag kl. 16.00 er det klart for ny treningskamp på Skagerak Arena når Moss kommer på besøk.
Odd kommer fra en solid gjennomført kamp mot finske Inter Turku, der det endte med 1–0-seier etter scoring av Daniel Söderberg. Svensken fant veien til nettmaskene i en kamp der laget viste både struktur og intensitet i spillet.
Nå venter ny test mot et Moss-lag som også er i full gang med oppkjøringen til sesongen.
Ny spiss kan få sin debut
Tidligere denne uken ble det også klart at Sanel Bojadzic har signert for Odd.
Angrepsspilleren har skrevet kontrakt med klubben ut 2026 og vil spille med draktnummer 9.Den nye spissen beskriver seg selv som en hardtarbeidende spiller med teft for mål.
– Jeg vil beskrive meg selv som en hardtarbeidende spiller som er god i boksen, god i presspillet og som har nesen foran mål, sa Bojadzic etter signeringen.
Det gjenstår å se om den nye Odd-spissen får sine første minutter allerede i dagens kamp.
Viktig del av oppkjøringen
Treningskampene i denne perioden gir trenerteamet gode muligheter til å teste relasjoner og få flere spillere i kampform før seriespillet starter.
Moss blir dermed en ny og nyttig test for Odd-laget, som ønsker å bygge videre på prestasjonen fra kampen mot Inter Turku.
Kampen spilles på Skagerak Arena kl. 16.00.
Det er gratis inngang for alle med sesongkort og Odd+, og alle under 18 år kommer også gratis inn.