
Før kampen: Rosenborg-Odd
Søndag kveld gjester Odd Lerkendal Stadion når Rosenborg står for døren.
En uke etter at Tobias Lauritsen herjet på Skagerak Arena er det klart for ny kamp, og denne gang en tøff bortekamp i Trondheim. Etter at det ble klart at «Mush» skulle forlate portene på Skagerak Arena var det flere, som med rette, var bekymret for hvem som skulle score målene. Da var det ekstra deilig at Lauritsen likegodt vartet opp med hattrick og en målgivende i første kamp uten «Mush».
Motstanderen
Søndag 20:00 står Rosenborg på motsatt banehalvdel i det som vanligvis blir en tøff batalje. Laget fra Trondheim har for alvor begynt å finne formen etter en dårlig Juni måned. Nå står klubben med tre seire på rappen, mens forrige tap kom 25.juni. RBK har kombinert seriespill med kamper i Europa, og har på den måten blitt testet på flere områder.
De hvite og sorte fra Trøndelag har naturligvis flere gode enkeltspillere å passe på. Dino Islamovic på topp er en mann å passe på. Etter en litt skranglete og varierende sesonginnledning, ser Rosenborg sin spydspiss skarpere ut, og kan utgjøre en stor trussel mot Odd i søndagens kamp.
Odd har som kjent mistet et par spillere i dette overgangsvinduet. Inn har vi fått Flamur Kastrati, som fikk et lite innhopp i forrige kamp. Vi gleder oss til å se mer av han fremover. Og hvis Tobias Lauritsen bare leverer halvparten så bra som han gjorde i forrige kamp, er det nærmest som ny signering å regne det også.
Uansett hvordan man vrir og vender på det, må Odd levere en veldig god prestasjon om vi skal få med oss noe fra Trondheim og Lerkendal. Selv om Odd slo Haugesund og til tider sprudlet i forrige kamp, er det søndagens hjemmelag som kan vise til den beste formen. Så får vi håpe Odd bygger på seieren fra forrige kamp og gjør en god kamp. Vi krysser fingrene for 3 poeng – HEIA ODD!