
Odd klare for kvartfinale i OBOS Nasjonal G19
Torsdag kl. 14.00 venter en spennende kvartfinale i OBOS Nasjonal G19 når Odd tar imot Stabæk på Skagerak Arena. For utviklingsavdelingen og spillerne er dette en viktig milepæl og en ny mulighet til å måle krefter mot noen av de beste lagene i Norge.
– Denne turneringen er en viktig del av spillerutviklingen vår. Det gir guttene en arena der de møter topp motstand, og det gir oss verdifull erfaring med kamper som betyr noe, sier utviklingsleder Stig Haddal.

For spillerne handler kvartfinalen om mer enn bare resultat.
– Å få teste seg mot de beste lagene i landet i et sluttspill betyr mye. Det er gode utviklingsarenaer, og kampene gir spillerne erfaring med å håndtere press og betydningen av å vinne eller tape i avgjørende situasjoner, forklarer Haddal.
Han peker også på sammenhengen mellom prestasjonene på G19-nivå og reisen videre opp mot A-laget:
– Dette er en del av løpet for spillerne våre. Å prestere i slike turneringer viser hvem som er klare for neste steg.
– En flott G19-match i vente
G19-trener Erik Krokvik gleder seg til oppgjøret mot Stabæk.
– Det blir en veldig fin G19-kamp. Stabæk er et godt lag med mange spillere som også spiller på Stabæk 2 i Norsk Tipping-ligaen, så nivået er høyt. Vi møter et bra fotballag, og jeg tror det blir en flott kamp på Skagerak Arena, sier han.
For å lykkes peker han på at laget må være solide defensivt:
– Stabæk er sterke offensivt, de scoret sju mål på Rosenborg i cupen nylig. Vi må være solide uten ball og samtidig være oss selv offensivt. Da kan vi bite godt fra oss.
Krokvik trekker frem at årets G19-lag har utviklet seg godt offensivt:
– Det er en offensiv gjeng som har blitt bra relasjonelt. De viser mye energi, entusiasme og fine tendenser fremover på banen. Det håper jeg vi får se på onsdag, sier han.
Viktig erfaring – uansett utfall
For Odd G19 handler kvartfinalen både om opplevelse, læring og muligheten til å ta seg videre.
– Uansett utfall håper jeg spillerne sitter igjen med læring. Det å vinne slike kamper er en viktig erfaring, men også det å møte topp motstand og ha referanser for nivået de skal strekke seg etter, understreker Krokvik.
Å gå videre til semifinalen vil gi nye muligheter:
– Det betyr to nye kamper på nasjonalt nivå, og det er fint for hele gruppa. Det gir oss mer erfaring og utvikling, sier han.
📅 Odd – Stabæk, kvartfinale OBOS Nasjonal G19
📍 Skagerak Arena
🕖 kl. 14.00