Odd seiret i plankebyen

Odd kom tilbake på vinnersporet i fredagens treningskamp mot Fredrikstad

Annonse:

Med to ukers pause mellom eliteserieoppgjørene, møtte vi Fredrikstad til treningskamp fredag ettermiddag. Kampen ble spilt i solskinnet på Fredrikstad stadion og endte med 0-2 seier. Milan Jevtovic og Abel Stensrud scoret målene til Odd.

Etter en jevn åpning på kampen der Fredrikstad kanskje var hakket bedre enn Odd, var det til tross for dette Odd som scoret det første målet. Milan Jevtovic utnyttet en feil i Fredrikstad-forsvaret og satte ballen til høyre for keeper, til 0-1 ledelse etter 25. spilte minutter.

Begge lag gjorde mange bytter i andre omgang. Blant spillerne som kom inn og markerte seg var unggutten Abel Stensrud. 

Odd sitt andre mål kom mot slutten av den andre omgangen. Gilli Rólantsson slo et innlegg langs bakken som Abel Stensrud skled inn i mål til 0-2. 

En god gjennomføring med mye bra spill, før Sarpsborg 08 venter på bortebane 7. mai kl. 1600.

Annonse fra Obos-ligaen: