positiv til lovlig pyro

Odd er positiv til lovlig pyro før kamper for å lage stemning.

Klubbene rundt om i Norge blir utfordret av sine supportere om hva som er klubbens holdning til pyro. Det som har skjedd den siste tiden, med ulovlig bruk av pyro og et «opprør» blant supportergrupper er det ingen som ønsker. Supporterne opplever NFF som arrogante og lite villige til dialog. En slik situasjon er det ingen som er tjent med. Vi ønsker oss fulle tribuner og liv og stemning på stadion. I Odd er vi positive til pyro når dette foregår innenfor trygge rammer. Vi vil ha god dialog med supporterne våre, lovlig bruk av pyro og syngende supportere som er med på å lage liv på stadion. En aktiv supportergruppe skal også være et forbilde for våre fremtidige supportere. Det må være rom for at alle typer supportere kan komme på kamp og få en god opplevelse på stadion. Vår oppgave som klubb er å fylle alle de forventningene som de ulike supporterne har. Det skal være plass til familier med små barn, ungdom, 70-åringen som kun vil ha underholdende fotball og supportere som synger, lager liv og blusser. Vi hilser et felles regelverk for alle klubbene velkommen, men det må da fattes i dialog med supportergruppene. Vi er derfor glad for at dette nå er i gang.

Odds Ballklubb har gjennom årene innvilget bruk av pyroteknisk materiale i kontrollerte former.  Søknad om bruk av pyroteknikk innvilges av NFF etter at søkeren har fått godkjent bruk hos baneeier, brannvesen og politiet. «Oddrane» er klubbens supporterklubb. Klubbens supportere er og vil alltid være viktige. Vi vil alltid lytte og være positive til forslag for å bedre tribuneopplevelsen, samtidig vil forslagene vurderes opp mot sikkerhet og forsvarlighet.

Ole Larsen, sikkerhetssjef

Line Refsdal, arrangementssjef

 

Annonse fra Eliteserien: