Tap hjemme mot Kongsvinger

Vi hadde håpet å reise oss med en seier på Skagerak Arena, men gjestene fra Kongsvinger dro hjem med alle tre poengene etter en jevnspilt kamp som endte 2–1 til KIL.

Annonse:

Etter en rolig åpning tok Kongsvinger mer og mer over, og etter 40 minutter tok de ledelsen ved Joel Nilsson. Gjestene kombinerte fint på vår venstreside, og Nilsson satte ballen mellom beina på Hansen fra skrå vinkel. Like før pause kunne KIL doblet, men vi slapp med skrekken og gikk til pause med 0–1.

Etter hvilen fikk vi en drømmestart. Oliver Hagen fikk frispark fra rundt 25 meter og banket ballen i krysset til 1–1 etter 73 minutter. Et fantastisk mål som tente nytt håp både hos spillerne og publikum på Skagerak Arena.

Dessverre tok det ikke lang tid før Kongsvinger svarte. Bare to minutter senere ble et innlegg fra høyresiden styrt i mål av Joacim Holtan. Dermed sto det 2–1 til gjestene, og selv om vi presset på mot slutten og fikk en stor mulighet til debutant Justin Salmon, ble det ikke flere scoringer.

Kongsvinger kunne til og med økt ledelsen da de traff tverrliggeren like før slutt, men kampen endte 2–1 til gjestene.

Med dette resultatet blir vi stående igjen uten poeng, men nå gjelder det å rette blikket fremover og jobbe sammen mot neste kamp.

Annonse fra Obos-ligaen: