Treningskamper La Manga

Odd er nå i sin oppkjøring til sesongen 2018. Vi kjører tidenes dekning av oppholdet i egne kanaler.

Følg oppholdet

Odd har tidenes dekning av oppholdet på La Manga og for å få med deg alt som skjer bør du sjekke at du følger oss på følgende flater:

  • Facebook
  • Instagram
  • Snapchat
  • Twitter
  • odd.no

Det blir livesendinger, intervjuer, reaksjoner, unike tilganger før og etter kamp og mye mer! Gjør deg klar til La Manga.

Kamper

Det blir dansk og kinesisk motstand på La Manga i 2018, nærmere bestemt AC Horsens, Odense Boldklub. Det kinesiske laget blir Shanghai Shenhue.

Kampene ser du forøvrig på TA.

Kampene spilles slik:

25. januar: Odd - Shanghai Shenhue kl 1600

28. januar: Odd - AC Horsens kl 1600

31. januar: Odd - Odense Boldklub kl 1600

AC Horsens

AC Horsens er en dansk fotballklubb som spiller i landets øverste divisjon. Hjemmebanen heter Casa Arena Horsens og ligger i Horsens på østre del av Jylland. Klubben ble grunnlagt i 1994 gjennom en sammenslåing av Horsens Forenede Sportsklubber (grunnlagt 1915) og FC Horsens.

Klubben spilte i Superligaen i perioden 2005 til 2009, men rykket deretter ned en divisjon. Klubbens beste plassering gjennom tidene var før øvrig en femteplass i Superligaen 2007-08, året før de rykket ned til 1. divisjon.

I 2016/17-sesongen endte laget på en 10.plass i den øverste divisjonen.

Odense Boldklub

Odense Boldklub spiller i Superligaen. Klubben ble stiftet 12. juli 1887, og spiller sine hjemmekamper på Fionia Park i Odense på Fyn. Laget har vunnet den danske serien tre ganger, i 1977, 1982 og 1989.

Siden oppstarten av Superligaen i 1991 har Odense aldri vunnet seriemesterskapet, men har tre sølv og to bronse å vise til. De to siste sølvene kom på rad i 2008/2009- og 2009/2010-sesongen.

OBs offisielle fanklubb Tigers, ble stiftet i 1995 som De Stripete, som også er klubbens kallenavn.

Nordmennene Marcus Pedersen, Bengt Sæternes, Tore Reginiussen, Jan Tore Ophaug, våre egne menn i Espen Ruud og Morten Fevang, Mustafa Abdellaue og Alexander Lund Hansen er blant nordmennene som tidligere har vært i klubbens spillerstall.

Odense Boldklub har også et kvinnelag i Elitedivisionen.

Shanghai Shenhue

Shanghai Shenhue FC er en kinesisk fotballklubb fra Shanghai som med unntak av 1981 har spilt i Kinas toppdivisjon.

Navnet Shenhue kommer av shen hua som betyr «Shanghais blomst», som også er klubbens tilnavn.

Laget het først East China og vant toppligaen i 1961 og 1962, samt FA-cupen i 1956 og 1991. Laget ble proff i 1993 med nytt navn Shanghai Shenhua, og vant proffligaen i 1995 og FA-cup i 1998. Med ny sponsor ble navnet i 2001 endret til Shanghai Shenhua SVA SMEG.

De vant Kinesisk superliga i 2003, men tapte dette gullet i 2013 etter man oppdaget kampfiksing. Nye eiere i 2007 endret navnet til Shanghai Shenghua Liansheng, og et eierskifte i 2014 endret navnet til Shanghai Greenland Shenhua FC.

Av kuriosa har Tom Kåre Staurvik spilt i klubben, samt Didier Drogba. I dagens stall er det nok Freddy Guarin, Obafemi Martins og Carlos Tevez som er mest kjente.

Annonse fra Eliteserien: