TV-KAMPER RUNDE 16-20

Her er en oversikt over hvilke kanaler som sender kampene i Eliteserien runde 16-20.

Norges Fotballforbund har sammen med Norsk Toppfotball og rettighetshaver berammet TV-kamper i Eliteserien i runde 16-20, inkludert tre utsatte kamper fra runde 10 i forbindelse med U20-VM. 

- Kamptidspunktene er nå lagt frem til første runde i september. Det er tatt hensyn til lagene som skal ut i E-cup samtidig som supportene kan få planlagt sine reiser forteller administrerende direktør i NTF, Leif Øverland.

Enkelte kamper kan bli flyttet basert på resultater i UEFA-kvalifisering. Dette gjelder Rosenborgs kamper i runde 16-19. 

RundeDatoTidspunktKampKanal
1721.07.2019

Søndag 
kl. 18.00 

Brann - Stabæk
flyttet frem grunnet UEFA-kvalifisering
Dplay
1721.07.2019Søndag 
kl. 20.00
Molde - Sarpsborg 08
flyttet frem grunnet UEFA-kvalifisering
MAX
1603.08.2019Lørdag 
kl. 18.00
Sarpsborg 08 - Rosenborg           
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
MAX
1603.08.2019Lørdag 
kl. 18.00
Odd - LillestrømESN
1604.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Stabæk - HaugesundDplay
1604.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Tromsø - MjøndalenDplay
1604.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Ranheim TF - BrannDplay
1604.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Viking - MoldeESN
1604.08.2019Søndag 
kl. 20.00
Vålerenga - KristiansundESN
1605.08.2019Mandag 
kl. 19.00
Strømsgodset - Bodø/GlimtMAX
1710.08.2019Lørdag 
kl. 18.00
Rosenborg - Tromsø
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
ESN
1711.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Bodø/Glimt - VikingESN
1711.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Haugesund - Ranheim TFDplay
1711.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Kristiansund - OddDplay
1711.08.2019Søndag 
kl. 20.00
Strømsgodset - VålerengaESN
1712.08.2019Mandag 
kl. 19.00
Lillestrøm - MjøndalenMAX
1014.08.2019Onsdag 
kl. 19.00
Stabæk - Vålerenga
utsatt grunnet U20-VM
MAX
1014.08.2019Onsdag 
kl. 19.00
Viking - Sarpsborg 08
utsatt grunnet U20-VM
ESN
1014.08.2019Onsdag 
kl. 19.00
Kristiansund - Bodø/Glimt
utsatt grunnet U20-VM
Dplay
1817.08.2019Lørdag 
kl. 18.00
Odd - Rosenborg
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
ESN
1818.08.2019Søndag 
kl. 16.00
Stabæk - KristiansundDplay
1818.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Ranheim TF - MoldeDplay
1818.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Vålerenga - HaugesundDplay
1818.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Mjøndalen - BrannESN
1818.08.2019Søndag 
kl. 20.00
Viking - StrømsgodsetESN
1819.08.2019Mandag 
kl. 19.00
Tromsø - LillestrømDplay
1819.08.2019Mandag 
kl. 19.00
Sarpsborg 08 - Bodø/GlimtMAX
1924.08.2019Lørdag 
kl. 18.00
Rosenborg - Stabæk
kan bli flyttet basert på resultat i UEFA-kvalifisering
ESN
1925.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Viking - Ranheim TFDplay
1925.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Molde - OddDplay
1925.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Kristiansund - MjøndalenDplay
1925.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Haugesund - LillestrømDplay
1925.08.2019Søndag 
kl. 18.00
Brann - TromsøESN
1925.08.2019Søndag 
kl. 20.00
Strømsgodset - Sarpsborg 08ESN
1926.08.2019Mandag 
kl. 19.00
Bodø/Glimt - VålerengaMAX
2030.09.2019Fredag 
kl. 19.00
Odd - Bodø/GlimtMAX
2031.08.2019Lørdag 
kl. 18.00
Stabæk - StrømsgodsetESN
2001.09.2019Søndag 
kl. 18.00
Tromsø - HaugesundDplay
2001.09.2019Søndag 
kl. 18.00
Sarpsborg 08 - VikingDplay
2001.09.2019Søndag 
kl. 18.00
Lillestrøm - BrannESN
2001.09.2019Søndag 
kl. 18.00
Ranheim TF - KristiansundDplay
2001.09.2019Søndag 
kl. 18.00
Mjøndalen - MoldeDplay
2001.09.2019Søndag 
kl. 20.00
Vålerenga - RosenborgTVN
Annonse fra Eliteserien: