Ytterligere tre personer har testet positivt på Covid 19

Etter at hele spillergruppa nå er testet, kan vi melde at tre nye spillere har fått påvist Covid 19

Annonse:

Hele spillergruppa og støtteapparatet ble testet søndag 29.11. I dag, mandag 30.11, kan vi bekrefte at ytterligere tre av våre spillere har testet positivt. De tre spillerne det gjelder er John Kitolano, Elbasan Rashani og Petter Hagen. 

Alle tre melder om liten grad av symptomer, de er nå i isolasjon, og ivaretas av klubbens medisinske apparat. I tråd med gjeldende rutiner for smittesporing og varsling av nærkontakter, følges dette opp av det kommunale smitteteamet. Karantenetiden for disse tre vil løpe til og med onsdag 09.12.

De øvrige i kohorten, som består av spillere og støtteapparat, er i karantene. Alle disse skal retestes førstkommende torsdag. 

Alle henvendelser i saken bes rettet til sportssjef Tore Andersen, tlf: 957 67 900.

 

 

Annonse fra Eliteserien: